Konusunda Uzman 

Ve Eğitimli Kadro

Projelerinize Uzman Ve Profesyonel Yaklaşımlar

Kolay, Ekonomik Ve Yönetilebilir Sistemler

Proje ve Danışmanlık

için Bizi Arayın...

Teknolojide Çözüm OrtağınızCheckPoint UTMCheck Point Güvenlik geçitleri, güvenlik operasyonlarını basit ve uygun fiyatlı tutarken kapsamlı, esnek ve genişletilebilir güvenlik çözümleri sağlar. Entegre donanım cihazları ile yazılın kanatlarının veya önceden tanımlanmış bağımsız paketler, bir Check Point Security Gateway çözüm ihtiyaçları ve herhangi bir boyut veya işletme türü bütçelerine uygun şekilde özelleştirilebilir.

Hızla gelişen ve farklı alanlara yayılan güvenlik tehditlerine karşı tam güvenlik için kurumların güvenlik duvarından antivirüse, web filtrelemeden saldırı önleme sistemine geniş bir yelpazede tedbirler almaları gerekiyor. Yetişmiş bilgi güvenliği ekipleri bulunan kurumlar, güvenliğin farklı alanlarında, farklı üreticilerin çözümlerini bir arada kullanmayı tercih edebilirken, yönetim avantajları nedeniyle tek bir güvenlik cihazı ile tüm güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kurumlar bütünleşik güvenlik çözümlerine yöneliyorlar.

Bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point’in 2007 yılı yeniliklerinden biri olan birleşik tehdit yönetimi cihazı UTM-1, çok sayıda güvenlik teknolojisini tek bir platformda bir araya getirerek, orta ve büyük ölçekli kurumların farklı tehditlere karşı tam güvenlik ihtiyacını tek başına karşılıyor.


Check Point UTM-1; Güvenlik Duvarı (Firewall), Saldırı Önleme Sistemi (IPS), Antivirüs Ağgeçidi, Web Filtreleme, Antispyware, VPN (IPSec ve SSL), Web Uygulama Güvenlik Duvarı ve (Web Application Firewall) çözümlerini tek bir cihazla sunuyor.

Güvenlik duvarı, saldırı önleme sistemi, antivirüs ağgeçidi, web filtreleme, antispyware, IPSec ve SSL VPN gibi entegre güvenlik özellikleri ile geleneksel güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlayan UTM-1 ayrıca web sunucularını çeşitli tehditlere karşı koruyan web uygulama güvenlik duvarının yanısıra, VoIP, IM (anlık mesajlaşma) ve P2P uygulamalarına yönelik gelişmiş güvenlik işlevleri sunuyor.

UTM-1 ile entegre Check Point SmartCenter, herhangi bir ek yazılım veya donanım ihtiyacı olmadan cihazın merkezi olarak yönetilebilmesini sağlıyor. UTM-1 ayrıca SSL VPN teknolojisi ile güvenli uzaktan erişim sağlarken, kapsamlı izlem ve raporlama özellikleri ile BT yöneticilerine ağ altyapılarının derinlemesine görüntüsünü sunuyor.

UTM-1 cihazları, Check Point’in birleşik güvenlik mimarisi ile tam entegre olarak çalışabiliyor. Cihazlar tek başına kurulup yönetilebildiği gibi, daha büyük bir ağın parçası olarak kurulup merkezi olarak da yönetilebiliyor. Halihazırda Check Point’in kurumsal çözümlerini kullanan büyük kurumlarda, mevcut SmartCenter yönetim altyapılarını kullanarak, uzak / şube ofisleri için UTM-1 cihazlarını yönetebiliyorlar.

Check Point güvenlik geçitleri, modüler merkezi olarak belirli iş güvenlik ihtiyaçlarına özel hedeflenen ağ güvenlik çözümleri yazılım kanatları başardı. Güvenlik duvarı, saldırı önleme, Web güvenliği, anti-malware ve diğer güvenlik ağ geçidi yazılım kanatları özelleştirilmiş bir çözüm için kombine edilebilir.

Alternatif olarak, Check Point Security Gateway sistemleri şirketi boyutları ve ağ ortamlarında geniş kapsamlı ağ güvenlik çözümleri üretmek için güvenlik ağ geçidi yazılım kanatlarının ön tanımlı paketleri ile yapılandırılmış anahtar teslimi aletleri vardır.


Sosyal ağlar, video paylaşım siteleri ve benzeri diğer web uygulamaları iş araçları olarak işimizi kolaylaştırırken, denetimsiz kullanım şirket kaynaklarını tüketiyor ve verimlilik kaybına yol aç›yor. Bu uygulamaları tamamen kapatmadan denetim sağlamak mümkün mü? Check Point, Uygulama Kontrolü ile her ölçekteki şirket için en etkili uygulama güvenliği ve kimlik kontrolü sağlar. 240 binden fazla Web2.0 ve Sosyal Ağ uygulamasını tanır, bunları kullanıcı/grup bazında kısıtlamanızı sağlar.

Herkes internette her siteye erişebilsin  mi? Kullanıcı/grup bazında kategorisine göre web şifreleme mümkün mü?

Check Point URL Filtering Software Blade şiirketinizin işleri gereği kullanılması gereken web siteleri olduğu gibi, çalışanların girmesini istemediğiniz web siteleri de olacaktır. Bunların bir listesini oluşturup, güvenlik duvarı üzerindeki Web Filtreleme sistemiyle URL ya da kategori bazında erişimini kısıtlayabilirsiniz.

İnternet bağlantısı pek çok güvenlik tehditini beraberinde getiriyor. Bunlara karşı kurum kaynaklarınızı koruyabiliyor musunuz?


Şimdiye kadar, belirli bir dağıtım durum için doğru güvenlik cihazı seçimi zor bir görev olmuştur. Ağ boyutu, gerekli verim, istenilen güvenlik fonksiyonları, gelecekteki büyüme işlemek için yetenek ve ayrılan bütçe karar sürecinin tüm önemli bileşenleri şunlardır: Kuruluşlar, bilgi işlem ortamlarında güvenliğini çok farklı gereksinimleri olabilir. Ayrıca, sistem satıcıları genellikle tek bir güvenlik duvarı politikası, yalnızca güvenlik duvarı altında ölçülen onların sistem performansını numaraları tanıtımı ve belirli bir laboratuar ağı ortamında. Gerçek dünya ağ trafiğinde Aletler performansları bu basitleştirilmiş laboratuar koşullarında elde edilen sonuçlar önemli ölçüde değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, dağıtım için doğru cihaz seçme görevi zor bir iş olabilir.

Nokta SecurityPower özel ihtiyaçlarınız için uygun aletleri seçmek sorunlarını ele denetleyin. Bu müşterilerin gerçek dünya ağ trafiğinde birden fazla güvenlik fonksiyonları ve tipik bir güvenlik politikası işlemek için kendi yeteneği ile güvenlik aletleri seçmek için olanak sağlayan yeni bir ölçümdür. Her cihaz tipik bir güvenlik politikası ile birden çok gelişmiş güvenlik işlevleri çalışırken performansını gösteren bir SecurityPower kapasitesine sahiptir.
Soldaki Katalogu tıklayarak yeni nesil 2013 model Checkpoint UTM ailesinin giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm modellerini inceleyebilirsiniz.


 Telif Hakkı © 2013. Tüm Hakları Saklıdır. | Telemobil Bilgi ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi  Telefon:  0216 520 1224 Faks: 0216 481 5126